scorecardresearch

Yok öyle bir şey! Uçaklarla zehirleme (chemtrails) diye bir şey yok! Bakın aslında onlar ne! - Dailymotion Video

187 izlenme
Kategori Belgesel
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
İçtiği çorbada, bastığı otta, giydiği kotta, yaşadığı ailesinde bile illuminati ya da subliminal arayıp duran paranoyak yığınların oluşlmasına sebep olan ve üç beş kitap satacak diye, kendini adamdan tanıtıp meşhur edecek diye durmadan uyduran tiplerin yeni marifeti de chemtrais...

Eksi 56 °C derecede uçan ve jet motorundan 600 °C derecelik ısı yayan bir uçağın, havada o izleri bırakmadan uçmasına imkan yok. O izler bir kimyasal püskürtme değil, tamamen doğal dengenin gereği oluşan izler.

Chemtrails diye bir şey yok. Hassas kimyasalların bütün devletler tarafından yüksek hassasiyetle kontrol edildiği, tek motorlu küçücük bir uçağın bile aynı anda çok sayıda radardan takip edilebildiği, mevcut bütün uçakların nereden kalkıp nereye indiğini anlık olarak herkese açık web sitelerinin bile gösterebildiği bir teknoloji ve haberleşme çağında; kimliği belirsiz ve çok yüksek sayıda kocaman yolcu uçaklarının iç yapısının değiştirilerek, kimse bilmeden kimyasal maddeler ile doldurulabileceğine, sonra da bu yüzlerce uçağın istenilen ülkede istediği zaman uçup istediği bölgeyi zehirleyebileceğine, hiçbir şey olmamış gibi, yolcusuz bu sivil uçakların kalktığı hava limanına ya da başka bir hava limanına inebileceğine, bunca uçağın kimyasallarının temini ve doldurulması ve sistemlerinin bakımlarının yapılması için görevlendirilecek binlerce kişinin hiçbirinin fark edilemeyeceğine, bunca devletin ve birimlerinin bütün bunlardan habersiz olacağına ya da haberleri olsa da hep birden sessiz kalacaklarına, bir ya da birkaç yolcu uçağından ve de yüksek irtifadan püskürtülen kimyasalların bütün bir şehir hatta bölge üzerinde etkili olacağına nasıl inanılabilir?

Nasıl böylesine temelsiz ve kanıtsız bir mesele hakkında dünya genelinde on binlerce site ve blog, sosyal medyada bu kadar sayfa açılabilir, anlaşılır şey değil...

Ya dünyada ve Türkiye'de bir de bu cahillikler hakkında ciddi ciddi kitap yazıp, TV programlarında bile boy gösterenlere ne demeli?

#MehmetFahriSertkaya
Etiketler